PGE jest jednym z największych w Polsce mecenasów kultury i sponsorów sportu. …


PGE jest jednym z największych 💪🏻 w Polsce 🇵🇱 mecenasów kultury i sponsorów sportu. W swojej działalności sponsoringowej szczególną wagę przykłada do realizacji projektów skierowanych na rozwój i edukację dzieci, a także wsparcia społeczności lokalnych 👌🏻.

✔️ Co czwarty uczeń w Polsce wziął udział w projektach edukacyjnych z zakresu kultury skierowanych do dzieci i młodzieży realizowanych bądź wspieranych przez PGE.
✔️ 6 mln osób uczestniczyło we wszystkich wydarzeniach kulturalnych wspieranych przez PGE.
✔️ 420 tysięcy uczestników skorzystało z możliwości aktywnego spędzenia czasu
i nauki jazdy na łyżwach w ramach programu Zimowy PGE Narodowy w Trasie.
✔️ 18 tysięcy dzieci uczestniczyło w zajęciach sportowych organizowanych przez podmioty sponsorowane przez PGE.

„PGE jest jedną z największych firm w Polsce, liderem transformacji energetycznej o ogromnym potencjale organizacyjnym i finansowym. Ten potencjał wykorzystujemy do wsparcia naszych partnerów sponsoringowych. Dla PGE sponsoring sportu i mecenat kultury to to nie tylko promocja firmy i marki. To działania, które są bardzo ważnym elementem naszej odpowiedzialności społecznej – chcemy być sponsorem społecznie zaangażowanym. Dlatego dużą wagę przykładamy do realizacji projektów z zakresu rozwoju i edukacji dzieci. Poprzez sponsoring budujemy nasze zaangażowanie w rozwój społeczny, wspieranie lokalnych społeczności, upowszechnianie aktywność fizycznej i sportu, ale także promocję kultury. Jako spółka Skarbu Państwa służymy społeczeństwu, zapewniając bezpieczeństwo energetyczne poprzez dostawy energii elektrycznej i ciepła, ale także wspierając jego rozwój, szczególnie w „małych ojczyznach” – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Więcej ⤵️
https://www.gkpge.pl/grupa-pge/dla-mediow/komunikaty-prasowe/sponsoring-i-dzialalnosc-charytatywna/dabrowski-co-czwarty-polski-uczen-uczestniczyl-w-kulturalnych-projektach-edukacyjnych-wspieranych-przez-pge
Zobacz na Facebooku